Czytam z klasą - moduł2

Tym razem przeczytaliśmy książkę wybraną przez nas - ,,Dżok- legenda o psiej wierności” Barbary Gawryluk.

W Lekturniku uzupełniliśmy strony związane z drugą lekturą. Kolejne zadanie zatytułowaliśmy ,,Zwierzęta w służbie człowiekowi”. Była to doskonała okazja do bliższego poznania psów, które pracują w policji, w służbach ratowniczych lub jako przewodnicy osób niewidomych. Przy tej okazji rozmawialiśmy o zachowaniu się wobec ,,psów na służbie” i innych napotkanych na naszej drodze. Obejrzeliśmy też film o skrzydlatych przyjaciołach- sokołach, które dbają o bezpieczeństwo na lotniskach.

Po powrocie z zimowych ferii zorganizowaliśmy Dzień Głośnego Czytania, który przypada 7 lutego. Książka, która towarzyszyła nam w tym dniu to ,,Sławne zwierzaki- historia dla najmłodszych” Joanny i Jarosława Szarków.

Ostatnie zadanie obowiązkowe – Dobroczynność- "Bądź dobry dla zwierząt". Klasowa chmurka była świadkiem rozmowy na temat przeczytanej lektury. Zastanawialiśmy się: Czy w książce pojawił się bohater, który był dobry dla zwierząt? W czym ta dobroć się przejawiała? Czy, naszym zdaniem, warto pomagać zwierzętom i dlaczego?

Na placu przy szkole już od dwóch lat mamy łąkę kwietną i domki dla owadów, a my postanowiliśmy wykonać proste karmniki dla ptaków wykorzystując puste plastikowe butelki po wodzie i zawiesiliśmy je wokół szkoły.