Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego

Konkurs recytatorski

12 maja w Zespole Szkół w Dziadkowicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim pod patronatem Wójta Gminy Dziadkowice oraz przy wsparciu Dyrektora szkoły w Dziadkowicach. Wzięło w nim udział 28 uczestników z zaprzyjaźnionych  szkół podstawowych z Siemiatycz (Szkoła Podstawowa nr 3), Milejczyc, Grodziska,  Andryjanek oraz Dziadkowic. Zmagania uczniów z poezją brytyjską oceniało jury złożone z nauczycieli - opiekunów uczestników. Ocenie podlegała poprawność wymowy, interpretacja oraz stopień opanowania tekstu. W miłej atmosferze młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i aktorskie oraz wysłuchali w skupieniu swoich kolegów i koleżanek z innych szkół. Z naszej szkoły występowały: Natalia Korzeniewska, Olimpia Malewska, Dominika Kosz, Magda Piotrowska, Patrycja Karolczuk, Amanda Osmólska. Wszyscy byli świetnie przygotowani więc komisja miała bardzo trudne zadanie przy wyborze zwycięzców konkursu.

W kategorii klas I-III najlepsi okazali się: Aleksandra Michnowska z Siemiatycz (I miejsce), Wiktoria Filińska z Siemiatycz (II miejsce) i Marcin Lewandowski z Grodziska (III miejsce).

W klasach IV-VI zwycięzcami byli: Dominika Angielczyk z Grodziska (I miejsce), Wojciech Zwoliński z Andryjanek (II miejsce) oraz Alicja Dobrowolska z Milejczyc (III miejsce).

Oprócz gromkich braw zwycięzcy otrzymali książki po angielsku, słowniczki i gadżety związane z kulturą anglosaską. Pozostałym uczniom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Wójta Gminy Dziadkowice oraz wydawnictwo Oxford UP. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy stawili czoła poezji brytyjskiej i wzięli udział w konkursie. Zapraszamy za rok. Nieocenioną pomocą przy organizacji konkursu były uczennice klasy 6: Patrycja Niewiarowska, Jesika Obniska, Emilia Trochimowicz, Joanna Brzezińska, Martyna Osowska i Katarzyna Usakiewicz, którym bardzo dziękujemy. Uśmiech

Organizatorzy: Justyna Kryńska, Justyna Hryniewicka-Łuksza

Zdjęcia: Emilia Trochimowicz