Zbiórka odzieży 19.01.2022

Zbiórka odzieży

We współpracy z Fundacją „Bieszczadzkie Anioły” odbyła się w styczniu w naszej szkole zbiórka odzieży, butów, torebek, pasków, plecaków, zasłon i zabawek. W ten sposób pogłębiamy naszą postawę wrażliwości na potrzeby innych oraz uczestniczymy w recyklingu pogłębiając naszą świadomość ekologiczną.

Zebrane dary zostały zapakowane w worki, podpisane, zważone i przekazane przedstawicielowi fundacji.

Odzież i inne rzeczy w dobrym stanie otrzymają wychowankowie domów dziecka oraz wiosek dziecięcych. Pozostałe rzeczy (każde 500kg) zostaną przekazane do recyklingu i wymienione na paczki żywnościowe, które również trafią do dzieci.

Ze zbiórką związany był też konkurs na najwięcej zebranych darów ( w kg)

I miejsce – kl. 2 – 77,44 kg

II miejsce – kl. 1 – 59,64 kg

III miejsce – kl. 7 – 53,96 kg

IV miejsce – kl.5 – 53. 36 kg

W sumie zebraliśmy 399,62 kg darów

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie.