Wyniki konkursu Matematyczny Kangur 2023

Kangur Matematyczny 2023.

Kangur Matematyczny jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. W obecnym roku wzięło udział ponad 6 miliardów uczniów i studentów, z Polski ponad 380 tysięcy ,najwięcej z Rosji i Niemiec ponad 969 tysięcy, najmniej z Zambii 130 uczestników.

Głównym organizatorem tego konkursu jest Stowarzyszenie z Paryża, w Polsce patronat sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Kangur obejmuje kategorie:

Żaczek : uczniowie klasy II. Z naszej szkoły wzięło udział 9 uczniów. Najlepiej napisał Osmólski Adam -klasa I, Miszczak Tomasz -klasa II

Maluch : uczniowie klasy 3 i 4. Z naszej szkoły wzięło udział z klasy IVA-2 a z IVB -7 uczniów. Najlepiej napisała Falkowska Karolina - klasa IVA, Morzy Jakub -klasa IVB.

Beniamin: uczniowie klasy 5 i 6. Z naszej szkoły wzięło udział z klasy V-2 a z VI -5 uczniów. Najlepiej napisał Depta Jan -klasa V, Mikołajczuk Antoni -klasa VI.

Kadet: uczniowie klasy 7 i 8. Z naszej szkoły wzięło udział z klasy VII -3 a z VIII -9 uczniów. Najlepiej napisała Nasiłowska Sandra - klasa VII, Noparlik Jan -klasa VIII.

Maksymalnie można było uzyskać : Żaczek-105 pkt, Maluch-120 pkt, Beniamin- 150 pkt, Kadet-150 pkt.

Nagrody uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali w dniu pisania konkursu czyli 16 marca- czwartek, była to układanka przestrzenna w postaci ostrosłupa ściętego.

Szkolny Koordynator Konkursu Ewa Chyża.