Moja Babcia Patriotka

Moja Babcia Patriotka”

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu od maja do listopada 2023r. uczestniczyli w projekcie realizowanym przez Lokalne Centrum Aktywności Społeczno- Kulturalnej w Dziadkowicach „Moja Babcia Patriotka” . W ramach tego projektu nasi uczniowie brali udział w warsztatach dziennikarskich, podczas których uczyli się przeprowadzać wywiad i obsługiwać kamerę pod okiem pani Katarzyny Kameckiej- Lach i pana Adama Kameckiego- Lach ze Stowarzyszenia Centrum na Wschodzie. Zdobyte umiejętności wykorzystali w czasie nagrywania wywiadów z mieszkańcami naszej gminy. Rozmowy te były okazją do wspomnień i refleksji nad zmieniającym się światem. Młodzież mogła dowiedzieć się, jak wyglądało dzieciństwo ich dziadków, jakie mieli obowiązki i w jaki sposób spędzali czas wolny. Nieodłącznym elementem każdego wywiadu była nostalgia naszych seniorów za młodością, miłe wspomnienia zabaw, ale również ciężkiej pracy i wzajemnej pomocy w trudnych chwilach. Efekty tej pracy można zobaczyć na kanale YouTube pod hasłem: Spotkania ze świadkami historii lokalnej Gminy Dziadkowice. 26 listopada w LCASK odbył się Wieczór Wspomnień, gdzie został przedstawiony film z realizacji zadań projektowych (do którego link znajduje się pod tekstem), a nasi wolontariusze zostali nagrodzeni upominkami.