Wyjazd do Siemiatycz na spektakl teatralny "Hobbit, czyli tam i z powrotem" 16.05.2016 r.

Wyjazd do Siemiatycz na spektakl teatralny "Hobbit, czyli tam i z powrotem"

W maju uczniowie klasy 1A  obejrzeli spektakl "Hobbit, czyli tam i z powrotem", w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Obejrzany spektakl to historia o smokach i krasnoludach, ale również nauka o przyjaźni, odwadze i poświęceniu, a przede wszystkim to klasyczna powieść drogi. Młody i niedoświadczony bohater wyrusza w daleką wyprawę, która w konsekwencji zmieni całe jego życie. Pokonując liczne niebezpieczeństwa i stawiając czoła własnym słabościom, podróżnik dorasta, dowiaduje się wiele o sobie samym, sprawdza granice własnych możliwości, poznaje smak klęski i wygranej, aż w końcu dociera do kresu drogi, gdzie czeka na niego wymarzona nagroda. Spektakl w opinii uczniów był interesujący i bogaty w efekty dźwiękowe, które świetnie oddawały prawdziwość wydarzeń i dawały dreszczyk emocji. Pająk, którego zobaczyli, był niesamowity. Miał ponad 4 metry. Okazało się, że wykorzystano do tego szczudła. Złocistymi skrzydłami zachwycał również smok Smaug.

Swoje wrażenia ze spektaklu uczniowie przedstawili w formie plastycznej. Najciekawsze prace zostały umieszczone w klasowej kronice.