Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej 29.05.2019 r.

Tradycyjnie już w Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury w Kalnicy zorganizowano diecezjalny etap Konkurs Biblijnego „Spotkania z Biblią”. Czterdziestu pięciu uczestników z trzydziestu ośmiu szkół z klas VII i VIII oraz klasy III gimnazjum 29 maja 2019 r. zmagało się z finałowymi zadaniami. Tegoroczna edycja dotyczyła znajomości Ewangelii według św. Marka oraz Księgi Jonasza i przebiegała pod hasłem „Jezus Drogą, Prawdą i Życiem”.

Komisja w składzie: ks. kan. Krzysztof Mielnicki, ks. Piotr Pędzich, ks. Krzysztof Dobrogowski, Janina Olszewska, Marzanna Rutkowska wyłoniła laureatów konkursu. Pierwsze miejsce zajęła Magda Hryniewicka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bielsku Podlaskim; miejsce II – Emilia Zalewska ze Szkoły Podstawowej w Dziadkowicach oraz ex aequo Natalia Ołtusek ze Szkoły Podstawowej w Miedznie; miejsce III – Jakub Drągowski ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bielsku Podlaskim.

Po rozwiązaniu testu biblijnego uczestnicy pracowali w grupach, zagrali w „sześćdziesiątkę biblijną” oraz ozdabiali koszulki.

Laureaci zostali wyróżnieni nagrodami ufundowanymi przez Spółkę „Orły z Podlasia”, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, dyrektora Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury w Kalnicy Macieja Bobla, Wójta Gminy Brańsk Andrzeja Jankowskiego i Dyrektorów organizujących konkurs oraz ks. bpa Tadeusza Pikusa.

Ceremonię wręczenia nagród poprzedziła cześć artystyczna. Zaprezentowano pantomimę, która nawiązywała do hasła konkursu „Jezus Drogą, Prawdą i Życiem”. Każdy z artystów wykonywał część grafiki. Na pierwszy rzut oka pojedyncze obrazki nie przedstawiały niczego konkretnego. Jednak połączone stworzyły wizerunek Jezusa.