Działalność Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/20

Opiekunowie: Maria Jolanta Zalewska, Ewa Michalska

Wszystkich Świętych – sprzątanie cmentarzy

W tym roku po raz kolejny uczniowie z klasy VII pod opieką pań Jolanty Zalewskiej oraz Ewy Michalskiej postanowiła uprzątnąć groby cmentarzy znajdujące się w naszej gminie: Zaminowie, Osmoli, Dołubowie oraz Dziadkowicach. W ramach tej akcji odwiedziliśmy groby poświęcone ofiarom II wojny światowej oraz  zapaliliśmy znicze. Oddaliśmy hołd tym, którzy zginęli „za” lub „w imieniu” naszej ojczyzny.

Sprzątanie Świata z Prezydentem

20 września po raz kolejny uczniowie z Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dziadkowicach wraz z opiekunami dyrektorem szkoły Robertem Zalewskim, Ewa Michalską oraz Jolanta Zalewską wzięła udział w akcji „ Sprzątanie Świata z Prezydentem” .

Wyposażeni w worki i rękawiczki zbierali wszystko co napotkali w leśnych zakamarkach lasu w Dołubowie. Zaśmiecone miejsca w mgnieniu oka stały się czyste. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z udziału w akcji. Wszyscy dobrze się bawili i jednocześnie zdali sobie sprawę, że inicjowanie takich działań zmniejszyło ich negatywny wpływ na środowisko. Na koniec dyrektor szkoły wraz z leśniczymi w ramach podziękowania wręczyli drobne upominki uczniom.